יש לך רעיון מבריק ואתה צריך עזרה לממש אותו?

רונן ענבר, מתוכנית הכרישים יסייע לך להגשים את החלום שלך!

שמי רונן ענבר, אני יזם מנוסה ובעל נסיון רב בפתוח תוכנה, מכירות ופתוח עסקי.

את הנסיון שלי צברתי במסגרת עבודתי בחברות מובילות גלובליות ובין לאומיות כגון מיקרוסופט, IBM ,PriceWaterhouseCoopers ו- Orange וכן בבתי תוכנה וסטאראפים.

 

המגע הראשוני שלי עם עולם התוכנה היה דווקא בעת שעבדתי כמנהל זוטר ברשת מלונות בינלאומית, שם זיהיתי בעיה בניהול פעילויות ה- Back Office של בית המלון. בלי להבין דבר בפתוח תוכנה, אפיינתי פתרון, למדתי לפתח ובאותו זמן פתחתי את הפתרון בעצמי, מה שגרם לי להפוך את עולם התוכנה למקצוע .

במהלך השנים עבדתי כמפתח וראש צוות פתוח תוכנה בחברות כגון יעל תוכנה ובמהלך השנים התפתחתי לתפקידים כגון ארכיטקט תוכנה, מנהל קבוצת פתוח ומנהל פרויקטים בחברות כגון פרטנר (Orange), יבמ ו- PWC.

בשנת 2001 הצטרפתי לחברת היעוץ הבין לאומית Price Waterhouse Coopers שם שימשתי כיועץ מנהל ובשנת 2003, הוצע לי להצטרך לחברת מיקרוסופט כדי להקים תחום פעילות חדש אשר עסק באינטגרציה בין מערכות, ניהול תהליכים וניהול שירותים (SOA). לאחר 3 שנים בהם הצלחתי להטמיע את פתרונות מיקרוסופט ברוב ארגוני ה- IT הגדולים במדינה, הפכתי למנהל הפתוח העסקי של מיקרוסופט, למגזר הציבורי וללקוחות אסטרטגיים.

לאחר 6 שנים בחברת מיקרוסופט עברתי לתפקיד סמנכ״ל מוצר ופתוח עסקי בסטאראפ אשר לא שרד את משבר 2008 וכשזה נסגר עברתי לנהל את חברת התוכנה של קבוצת SRL. במשך 5 שנים ניהלתי חברה אשר ביצעה פרויקטי פיתוח תוכנה גדולים עבור החברות המובילות במשק (חברות תקשורות, משרד ממשלה, מערכת הבטחון, בנקים...).

בשנת 2015 הקמתי את חברת הסטארטאפ New Time Zone אשר עסק בפתוח כלי סימולציה, תלת מימדים, לתחום האופנה ובמקביל את ענבר דיגיטל, ארגון המסייע ליזמים להתמודד עם הקשיים הרבים, העליות והמורדות שבהקמת סטארטאפ.

כיום אני משמש כמנטור לתחום היזמות במכון ורדי למחוננים, בראשון לציון, ומלווה יזמים משלב הרעיון ועד הפיכתו לעסק יציב.

אז איך זה עובד?

פגישה היכרות

בפגישת היכרות. אתם תציגו את הרעיון שלכם, את הצוות (אם קיים) ומחקרי שוק תומכים, אם כבר ביצעתם. בתום הפגישה, אבצע מחקר שוק קצר בעצמי בו אבדוק האם, לדעתי, יש התכנות לרעיון שלכם ויחד נחליט אם מתקדמים קדימה.

Meeting

מחקר שוק

כדי להשיג מימון למיזם ולהתאים את המוצר הסופי לצרכי השוק אנו נבצע, יחדיו מחקר שוק. בשלב זה אנו נבדוק מה יש לשוק להציע בתחום, מיהם המתחרים הפוטנציאלים והאם קיים שוק לרעיון.

Desk

תוכנית עסקית

לאחר שווידאנו שיש שוק למוצר שלנו, אנו נכתוב יחדיו את התוכנית העסקית ונבחר את המודל העיסקי המתאים ביותר לשווק המוצר.

Business Meeting

מצגת משקיעים

במידה והרעיון ישים ויש לו שוק פוטנציאלי, אנו נמשיך בגיבוש הרעיון לקונספט הניתן להצגה ונגבש מצגת משקיעים עימה נוכל לפנות למשקיעים פוטנציאלים ולגייס את הכסף הראשוני לבניית אב הטיפוס.

Modern Office

אפיון ופתוח המוצר

אפיון ופתוח מוצר הם תורות בפני עצמן. יחד נכתוב את אפיון העל של מוצר ונעביר אותו לצוותי הפתוח האורגנים של המיזם או לצוותי הפתוח עימם אני עובד, לפתוח בפועל.

Working in Front of Multiple Screens

המשך ליווי ויעוץ

זהו, כבר יש לכם מיזם עובד. אם יש לכם משקיע  וצוות טוב, אתם תזדקקו לי פחות אבל אני לא נעלם. אני אמשיך לסייע וליעץ לכם ככל שתצטרכו, אסייע לכם בקשרים ואפתח בפניכם דלתות.

Asian businessmen having a consultations

צור קשר עם רונן ענבר

תודה על הודעתך, נחזור אליך בהקדם