על רונן ענבר

רונן ענבר הוא מנהל בכיר ואיש מכירות ופתוח עסקי מנוסה אשר מגיע מרקע עשיר ורחב של פתוח מוצר ותוכנה בחברות בינלאומיות גדולות כגון מיקרוסופט, IBM ו- PriceWaterhouseCoopers ו- Orange וכמו כן בחברות תוכנה בינוניות וסטאראפים.

את הקריירה העשירה שלו החל רונן דווקא בתחום המלונאות. לאחר שנים של עבודה כמנהל זוטר ברשת מלונות בינלאומית, זיהה רונן בעיה בניהול פעילויות ה- Back Office של בית המלון בו עבד. בלי להבין דבר בפתוח תוכנה, הוא אפיין פתרון ופיתח, בעצמו, פתרון לניהול ואוטומציה של פעילויות אילו ובזמן זה החליט להפוך את פיתוח התוכנה למקצוע.

באמצע שנות התישעים, לאחר שלמד ניתוח מערכות ופתוח תוכנה, החל רונן לעבוד כמפתח תוכנה ואח״כ כראש צוות פתוח תוכנה, בחברת יעל תוכנה ובמהלך השנים שאחרי המשיך להתפתח בתחומי ניהול הפתוח ועבד בתפקידים כגון ארכיטקט תוכנה, מנהל קבוצת פתוח ומנהל פרויקטים בחברות כגון פרטנר (Orange), יבמ ו- PWC.

 

בשנת 2003, הוצע לרונן להצטרך לחברת מיקרוסופט כדי להקים תחום פעילות חדש אשר עסק באינטגרציה בין מערכות, ניהול תהליכים וניהול שירותים (SOA). לאחר 3 שנים בהם הצליח להטמיע את פתרונות מיקרוסופט ברוב ארגוני ה- IT הגדולים במדינה, הפף רונן למנהל פתוח העסקי של מיקרוסופט, למגזר הציבורי וללקוחות אסטרטגיים. במיקרוסופט, יבמ ו- PriceWaterhouseCooper חברות אמריקאיות ענקיות וגלובאליות, למד רונן את רזי ניהול הלקוח, המכירות, השווק (המקומי והגלובאלי) וכיצד מנהלים מוצר מקצה לקצה.

לאחר 7 שנים במיקרוסופט עבר רונן לתפקיד סמנכ״ל מוצר ופתוח עסקי בסטאראפ אשר לא שרד את משבר 2008 ומשם עבר לנהל את חברת הפתוח והשרותים של קבוצת SRL אותה ניהל במשל 5 שנים בהן ניהל פרויקטי פיתוח תוכנה גדולים עבור חברות אנטרפרייז מקומיות ובינלאומיות.

בשנת 2015 הקים רונן את חברת הסטארטאפ New Time Zone אשר עסק בפתוח כלי סימולציה, תלת מימדים, לתחום האופנה ובמקביל הקים את ענבר דיגיטל במטרה לספק לסטארטאפים, לעצמאיים ולעסקים קטנים שירותים ברמה שיכולים להשיג רק ארגונים גדולים.

כיום משמש רונן כמנטור לתחום היזמות במכון ורדי למכוננים בראדון לציון ומלווה יזמים משלב הרעיון ועד הפיכתו לעסק יציב.

רונן מסייע לעסקים בתחומים הבאים:

  • יעוץ עסקי וכתיבת תוכניות עסקיות

  • יעוץ שיווקי, כתיבת תוכניות שיווקיות ושווק דיגיטאלי

  • פתוח אפליקציות ומערכות מידע ב- Offshore

  • בניית אתרי אינטרנט

  • סיוע בגיוס כספים מהמדען הראשי ומקורות אחרים

צור קשר עם רונן ענבר

תודה על הודעתך, נחזור אליך בהקדם