• רונן ענבר

הקורונה ואיך היא משנה את העולם!

עודכן: 8 בפבר׳ 2021

כבר 3 חודשים משתולל נגיף הקורונה בעולם מתוכם כחודש בישראל.


כולנו ידענו כי העולם נמצא בתהליכי דיגיטציה מואצים אבל הקורונה האיצה תהליכים בצורה דרסטית וגרמה להמון עסקים לעבור למסחר אלקטרוני ולמערכת הבריאות, אשר ערכה פיילוטים (ניסויים) בלי סוף, במתן שירות מרחוק ואישפוז ביתי לממש בפועל גישה זו.


כאיש הייטק מזה 25 שנה, אני כבר רגיל לחלק מהשינויים שהאיצה הקורונה.


במקומות בהם אני עבדתי, במהלך השנים, מנהלי לא ציפו שהגיע למשרד אלא ציפו ממני לעמוד ביעדי העסקיים והאיכותיים ולכן אני מורגל בעבודה מהבית, מבתי קפה וממשרדי לקוחותי. במקומות בהם אני עבדתי, רב העובדים מזמינים, כמעט הכל, מהאינטרנט ומשתמשים באפליקציות של קופות החולים ובשירותים הדיגיטאלים שלהן, מהיום שהן עלו לאויר אבל עבור רבים אחרים, האיצה הקורונה את תהליכי המעבר לביצוע פעולות בצורה דיגיטלית, בצורה דרסטית.


עד לפני כחודש, רק 5% מבתי האב בישראל, הזמינו מזון אונליין. בחודש האחרון, קפץ מספר זה לכ- 30%. עד לפני כחודש, נסעו רב השכירים במשק למקום עבודתם, יום יום. הם עמדו בפקקים, בזבזו דלק, גרמו לזיהום אויר וחיפשו חניה וכך הורידו את רמת הנצילות של עובד בישראל לאחת המנמוכות בעולם המודרני (על-פי נתונים ה- OECD) ומעסיקיהם שילמו שכר דירה וארנונה גבוהים מאוד רק כדי לראות את העובדים בעינייהם.

מעסיקים רבים מדווחים כי מאז הקורונה והמעבר לעבודה מהבית, עלתה רמת הנצילות של העובדים בצורה משמעותית ופחתו ההוצאות העסקיות (חשמל, מים, נייר, טלפון, כיבוד...).


מומחים מעריכים כי בתום המשבר יגדל הנתח של הזמנות אונליין בצורה משמעותית ולכן זהו בדיוק הזמן לבחון כיצד, גם העסק שלכם, עושה את ההתאמה ועובר למכור באמצעות האינטרנט.


המעבר למכירות ושירות באינטרנט הוא כבר לא מותרות אלא הכרחי כדי לשרוד בתחרות הגבוהה. המעבר למכירות באינטרנט יסייע לכם בהורדת ההוצאות השוטפות שלכם, בהגעה לקהלים חדשים ואולי אף הגדלת מחזור המכירות ויכול לעשות סדר בעסק שלכם בגלל המעבר לשימוש במערכות דיגיטליות.

10 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול